Koululaisten Joulujuhla kirkossa 13.12.2018

Värtsilän koulun joulujuhla pidetään tänäkin vuonna Värtsilän kirkossa. Juhla on Lucian päivänä 13.12.2018 klo 17.30 alkaen glögitarjoilulla ja jatkuen juhlana klo 18.00. Glögitarjoilusta on vapaaehtoinen maksu koulun kevätretkirahastoon.
Juhla alkaa Lucia-neitojen saapumisella ja lauluilla. Ohjelmassa on Jouluevankeliumi, papin puhe, näytelmiä, musiikkiesityksiä (myös harmonikan soittajia Venäjän Värtsilästä) sekä yhteislaulua.
Kaikki ovat lämpimästi tervetulleita joulujuhlaamme!

Hyvää Joulun odotusta!

Toivottelee Värtsilän koulun oppilaat ja henkilökunta

MUUTA JOULUISTA OHJELMAA
5-6 luokkalaiset osallistuvat Liikuntahallilla pidettäviin Joulumyyjäisiin lauantaina 8.12. klo 10. Tarjolla on oppilaiden askarteluja sekä arpajaiset, joissa on runsaasti hyviä palkintoja! Tervetuloa!

Koulumme oppilaat ovat vastaanottamassa Pakkasukkoa seurueineen Venäjän rajalla Joulu alkaa rajalta-tapahtumassa 17.12. Laulamme kaksi laulua Honkasen Vesan säestyksellä. Tiedotusvälineitä on paikalla, joten koulumme tonttuja voi vilahdella TV:ssä.

Kuvat vuoden 2016 joulujuhlasta

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *