
Kisalle juhlavuoden järjestelyihin Veli Simosen rahastosta 1000 € avustus
Värtsilän Kisa ry on saanut 1000 euron avustuksen Veli Simosen rahastosta kulttuuritapahtuman toteuttamiseen. Avustus käytetään ensi vuonna järjestettävän Värtsilän Kisan 80-vuotisjuhlien valmisteluihin ja toteutukseen.
Juhlavuotta vietetään Värtsilä-päivien yhteydessä ja seuran juhla pidetään lauantaina iltapäivällä.
Juhlan ohjelmassa on Jorma Summasen koostama esitys, joka vie kuulijat matkalle läpi Värtsilän urheilun yli sata vuotisen historian. Esitelmän ja muodollisten puheiden jälkeen nautitaan Kisan tarjoamat kakkukahvit.

Kisa toivottaa kaikki tervetulleeksi
Tapahtuma on avoin kaikille, ja se tarjoaa mahdollisuuden kohdata tuttuja, muistella menneitä ja juhlistaa yhdessä Kisan arvokasta 80 vuoden taivalta.
Värtsilän Kisa on kiitollinen myönnetystä tuesta, joka näin mahdollistaa juhlavuoden toteuttamisen suunnitellulla ja arvokkaalla tavalla. Tämä Veli Simosen rahaston myöntämä avustus auttaa seuraa järjestämään juhlan, joka tuo esiin Värtsilän vahvan yhteishengen ja pitkän urheiluperinteen.

Pohjois-Karjalan Osuuspankin vaalit käynnissä. Olen minäkin ehdolla numeroni 14 ,äänestämällä vaikutat, äänestysaika 3.11-13.11.2025. On muuten monta muutakin hyvää ehdokasta Yt Teuvo Karjalainen
Pohjois-Karjalan Osuuspankin hallintoon kannattaa hakeutua – pääsee supistamaan loppujakin palveluja ja muun muassa lakkauttamaan Kiteen konttoria kokousviinereiden voimalla.