Julkaisemme kuvan Värtsin toimituksesta, koska sitä on pyydetty. Syytäkin on esitellä toimintaamme, koska olemme pysyneet pystyssä jo puoli vuotta. Juhlavuutta lisää se, että kuukausittainen klikkausten määrä verkkolehden sivuilla ylittänee piakkoin 15 000. Kyläverkkolehteämme luetaan Suomessa jo lähes 70 kaupunkiseudulla.
Toimitus sijaitsee makuuhuoneeni nurkassa. Värtsi perustettiinkin siellä viime keväänä. Kuvaa on toivottu mm. Netti-Kauppalehden blogikommenteissa.
Kyllä, kovin on siisti. – Ja ”siisti” on verkkolehtikin. Minä ainakin olen lähes Värtsi-riippuvainen,sillä lähes joka päivä pitää tulla kurkistamaan, mitä uutta täällä kirjoitetaan. Kiitokset antoisista lukutuokioista!
On uskomatonta kuinka jaksat kirjoittaa verkkolehteämme! Kiitos EJ!
Verkkolehden lukijoitten kirjoittamat jutut ovat olleet luetuimpia laidasta laitaan. Niitä kansa janoaa lisää. Siitä vain tunnustamaan vanhat kolttosensa.
Olen maininnut Värtsi-lehdestä joillekin tuttavilleni ympäri Suomea ja muutamat ovatkin kertoneet lisänneensä sen suosikkeihinsa.
”Ohjaajantuoli” näytti tyhjältä, ehkä saamme joskus kuvaa toimituskunnastakin.
Tellervo,
kun klikkaat arkistosta toukokuun, niin sielläpä me Värtsin toimittajat olemme.
EJ
Pieni on kaunista.
Ja melkein yhtä paperiton kun piäkaupunnin johtajan, Jussi Pajusen, työpoytä!
Hikka,
vain konetta pittää olla, ja ikuisesti solomussa olevia piuhoja.